رفتن به محتوای اصلی
x

" هدف از مشاوره، بهتر زیستن است "

همه ما در مسیر زندگی، به تصمیمات اساسی برمی‌خوریم؛ ازدواج، ادامه تحصیل، محل زندگی، خرید وسایل، اهداف آینده زندگی و ... که در اکثر این موارد نیاز به کمک و مشاوره داریم. پس هدف مشاوره همیشه درمان بیماری نیست، اما گاهی هم خلق و خو و روحیه ما دچار افت می‌شود یا با موضوعاتی روانشناختی مواجه می‌شویم که روزگار ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مرکز مشاوره، محلی امن برای صحبتهایی است که از نظر مراجعین‌ راز به‌حساب می‌آید. ما معتقد و مقید به رازداری و حفظ اصل محرمانه بودن حرف‌های مراجعینمان هستیم و این اطمینان را می‌دهیم که هرکس دردی دارد، دوایی هم دارد و دردهای روان انسان را نمیتوان پیش هرکسی ابراز کرد. در حقیقت هدف مشاوره کمک به فرد برای افزایش توانایی مواجه شدن، کاهش و یا حل مشکلات اوست  و روانشناس یا مشاور، فردی است که در این زمینه تخصص نطری و تجربه عملی چندین ساله دارد.

معرفی مرکز مشاوره

مرکز مشاوره دانشکده فنی مهندسی گلپایگان در راستای ارتقاء سطح سلامت روانی جامعه دانشگاهی که یکی از باارزش‌ترین سرمایه‌های اجتماعی است؛ و با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای و درمانی به جامعه دانشگاهی، به عنوان متولی سلامت روان دانشجویان در سال 1386 فعالیت خود را مجموعه معاونت آموزشی دانشجویی آغاز نمود.

شرح خدمات

این مرکز در زمینه‌های ذیل خدمت ارائه می‌کند:

  • مشاوره تحصیلی : شیوه‌های مطالعه، موفقیت در تحصیل،تمرکز حواس و برنامه‌ریزی تحصیلی
  • مشاوره شخصیتی : مشکلات عاطفی، افسردگی، وسواس و اضطراب
  • مشاوره خانوادگی : مشاوره ازدواج، مشکلات زناشویی، چالش‌های زندگی مشترک و تعارضات خانوادگی

 

افتخارات

 گفتنی است مرکز مشاوره دانشکده فنی مهندسی گلپایگان، طی سالهای 1392، 1394 و 1399 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرکز مشاوره برتر دانشگاه‌های سراسر کشور که با حضور مسئولان سازمان امور دانشجویان برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفت.

 

روانشناسان مرکز

سرکار خانم الهام بیاتی فرد ( کارشناس ارشد روانشناسی بالینی )

سمت: متخصص و ارائه دهنده خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی

 

آقای احمد عباسی ( کارشناس ارشد روانشناسی بالینی )

سمت: متخصص و ارائه دهنده خدمات مشاوره‌ای و روان درمانی

تحت نظارت وف ایرانی